SOTO

image001

SOTO – Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe to przede wszystkim ośrodek sztuk walki, jeden z największych w Polsce, w którym nauczane są m.in. Aikido, Judo, Ju-Jitsu, Karate, Ken-Jutsu, Kyudo i samoobrona. Hatha Joga wg Sivanandy oraz warsztaty Origami, Akrobatyka, nauka gry na gitarze, nauka gier japońskich (a w szczególności Shogi) są ich doskonałym uzupełnieniem i przyczyniają się do promocji kultury i sztuki nie tylko Dalekiego Wschodu. Zajęcia są skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

SOTO jest miejscem, w którym spotykają się osoby chcące pracować nad sobą, nad swoim rozwojem, zarówno w wymiarze fizycznym, sprawnościowym, jak i mentalnym, psychologicznym. Chodzi o to, aby zgodnie z doktryną Sztuk Walki i Filozofią Dalekiego Wschodu, starać się być coraz lepszym. Być coraz lepszym nie tylko w technikach, w sztukach walki, ale także stawać się coraz lepszym człowiekiem, wrażliwym, potrafiącym dostrzegać drugiego człowieka obok siebie.

Paul Smith – 6 dan Aikido Aikikai, Chuden Ken-Jutsu, dyrektor Movingeast i Tetsushinkan Dojo w Londynie, nauczyciel Aikido i Ken-Jutsu, ćwiczy sztuki walki ponad 40 lat, jest profesjonalnym tancerzem modern dance.

Tomasz Sowiński – 5 dan Aikido Aikikai, Shoden Ken-Jutsu, dyrektor merytoryczny SOTO w Warszawie, członek Rady Technicznej Polskiej Federacji Aikido, nauczyciel Aikido i Ken-Jutsu, ćwiczy sztuki walki ponad 30 lat.

 

13 września 2014 (sobota)

15.00 – pokaz Ken-Jutsu i Tameshigiri (cięcie ostrym mieczem) – Tomasz Sowiński 5 dan Aikido – 15 minut

 

14 września 2014 (niedziela)

13.00 – pokaz Ken-Jutsu – Paul Smith (6 dan Aikido) i Tomasz Sowiński (5 dan Aikido) – 20 minut

 

13 i 14 września (sobota i niedziela) w godzinach 12.00-18.00

Pokazy i warsztaty: Aikido, Ken-Jutsu, Ju-Jitsu i samoobrona, Karate Shotokan, Kobudo